tsts

email_us_left_rail_box_85x40 staff_directory_left_rail_box_85x40
contact_us_left_rail_box_85x40 top_jr_tournaments_left_rail_box_85x40
join_jr_team_left_rail_box_85x40 join_adult_team_left_rail_box_85x40
ntrp_tournaments_left_rail_box_85x40 age_level_tournaments_left_rail_box_85x40
search_in_tennislink
jr_tournaments_left_rail_box_85x40 jr_rankings_left_rail_box_85x40
find_jtt_left_rail_box_85x40 adult_rankings_left_rail_box_85x40
usta_league_left_rail_box_85x40 adult_tournaments_left_rail_box_85x40
 
facebook_60x47instagram_60x47_16twitter_60x47

tennislink_left_rail_180x65
 
TW_Logo_1019_180
 
USTAS_en_Espanol_18
 
 

Junior Tournament Winners in January 2016

February 16, 2016 09:12 AM

Click here for the list of 2016 Level 1-4 Southern junior tournaments.

Level 1

Macon, GA

January 16-19

Boys’ 12s Singles

James Delgado

Girls’ 12s Singles

Kayleigh Yun-Thayer

Boys’ 12s Doubles

Jackson Armistead

John Lasanajak

Girls’ 12s Doubles

Alexandra Torre

Kayleigh Yun-Thayer

Level 1

Mobile,AL

January 16-19

Boys’ 14s Singles

Welsh Hotard

Girls’ 14s Singles

AnneMarie Hiser

Boys’ 14s Doubles

Welsh Hotard

Benjamin Koch

Girls’ 14s Doubles

AnneMarie Hiser

Carly Briggs

LEVEL 1

Rome, GA

January 16-19

Boys’ 16s Singles

Jared Pratt

Girls’ 16s Singles

Chloe Beck

Boys’ 16s Doubles

Jared Pratt

Kevin Zhang

Girls’ 16s Doubles

Chloe Beck

Emma Navarro

LEVEL 1

Hilton Head Island, SC

January 16-19

Boys’ 18s Singles

Aleks Huryn

Girls’ 18s Singles

Nami Otsuka

Boys’ 18s Doubles

Sean Sculley

Nick Stachowiak

Girls’ 18s Doubles

McCarthy Kessler

Emma Kurtz

Level 4

Laurel, MS

January 29-31

Boys’ 18s Singles

Maxwell Giddens

Boys’ 16s Singles

Payaton Madrigal

Boys’ 14s Singles

Tripp Guglielmo

Boys’ 12s Singles

Louis Gatlin

Boys’ 11 Singles

Charlie Ratliff

Boys’ 10s Singles

Jeff Nguyen

Girls’ 18s Singles

Jamie Martin

Girls’ 16s Singles

Ansley Hardeman

Girls’ 14s Singles

Elizabeth Standifer

Girls’ 12s Singles

Micah Pierce

Girls’ 11 Singles

Taylor Nash

Girls’ 10s Singles

Addison Presser 

Boys’ 18s Doubles

Andrew Bienvenu

Hayden Loeb

Boys’ 16s Doubles

Payton Madrigal

Nelson Stafford

Boys’ 14s Doubles

Tripp Guglielmo

Davis Weston

Boys’ 12s Doubles

Mark Armbruster

Carson Presser

Boys’ 11 Doubles

Charlie Ratliff

Warren Hudson

Boys’ 10s Doubles

Mark Armbruster

Jeff Nguyen

Girls’ 18s Doubles

Kendall Causey

Claire Smith

Girls’ 16s Doubles

Ansley Hardeman

Asha Mbaye

Girls’ 14s Doubles

Lydia Lee

Elizabeth Standifer

Girls’ 12s Doubles

Brooke Powers

McKenna Wheatley

Girls’ 10s Doubles

Alice Rowley

Elizabeth Standifer

Level 4

Mount Pleasant

January 29-February 1

Boys’ 18s Singles

Cleeve Harper

Boys’ 16s Singles

Reilly Wilson

Boys’ 14s Singles

Thompson Byrd

Boys’ 12s Singles

Jacob Smith

Boys’ 12s Singles GREEN DOT

Bryton Waters

Boys’ 10s Singles

David Raynor

Girls’ 18s Singles

Victoria Kurz

Girls’ 16s Singles

Sayda Hernandez

Girls’ 14s Singles

Margaret Navarro

Girls’ 12s Singles

Elsa Kirch

Girls’ 12s Singles GREEN DOT

Perrin Rogers

Girls’ 10s Singles

Taylor Kingsley

Boys’ 18s Doubles

Cleeve Harper

Alexander Vanezis

Boys’ 16s Doubles

Kevin Hyatt

Reilly Wilson

Boys’ 14s Doubles

Zachary Blais

Thompson Byrd

Boys’ 12s Doubles

Wyatt Cannon

Robert Hagen

Boys’ 12s Doubles GREEN DOT

Jacob Smith

Lucas Smith

Boys’ 10s Doubles

Nola Bohan

Harrison Horvath

Girls’ 18s Doubles

Katherine Lyman

Madalina Man

Girls’ 16s Doubles

Tatiana Harrelson

Rebecca Spratt

Girls’ 14s Doubles

Carri Hayes

McKenzie Davis

Girls’ 12s Doubles

Gig Hinson

Alice Otis

Girls’ 12s Doubles GREEN DOT

Breeze Simon

Carolina Williams

Girls’ 10s Doubles

Olivia Bull

Laurel Case

 

Back

 


Print Article Email Article Newsletter Signup Share
 
Newsletter Signup
USTA Shop
 
 
 
 
Close