Southern Junior Tournament Winners in June 2015

July 8, 2015 11:36 AM

Click here for the list of 2015 Level 1-4 Southern junior tournaments.

Level 1

Nashvile, TN  

June 12-15 Central

Boys 10 Singles

Malhar Patel

Girls 10 Singles

Conley Raidt

Boys 10 Doubles

Henry Imorde

Mulhar Patel

Girls 10 Doubles

Keona Fielitz

Conley Raidt

Level 1

Cayce, SC  

June 12-15 East

Boys 10 Singles

Ryan Grunert

Girls 10 Singles

Peyton Philemon

Boys 10 Doubles

Ryan Grunert

Jace Sanford

Girls 10 Doubles

Peyton Philemon

Isabell Tanjuatco

Level 1

Baton Rouge, LA  

June 12-15

Boys 10 Singles

Jace Moody

Girls 10 Singles

Eleanor Coleman

Boys 10 Doubles

Mason Landreth

Jace Moody

Girls 10 Doubles

Eleanor Coleman

Anna Parker

Level 1

Cary, NC    

June 13-17

Boys 12 Singles

James Delgado

Girls 12 Singles

Carrie Beckman

Boys 12 Doubles

Luke Amet

Daniel Dunac

Girls 12 Doubles

Sophia Strugnell

Alexandra Torre

Level 1

Macon, GA  

June 13-19

Boys 14 Singles

Phillip Jordan

Girls 14 Singles

Maggie Cubitt

Boys 14 Doubles

Jerry Wang

Andres Martin

Girls 14 Doubles

Maggie Cubitt

Elise Mills

Level 1

Little Rock, AR

June 13-19

Boys 16 Singles

Grant Stuckey

Girls 16 Singles

Madeline Meredith

Boys 16 Doubles

Blake Croyder

Joseph Gandolfo

Girls 16 Doubles

Somer Henry

Lindsay Song

Level 1

Mobile, AL

June 13-19

Boys 18 Singles

Nick Stachowiak

Girls 18 Singles

Makenna Jones

Boys 18 Doubles

Blaine Boyden

Nick Stachowiak

Girls 18 Doubles

Ally Bojczuk

Makenna Jones

Level 4

Ashland, KY

June 5-7

Boys 18 Singles

Cameron Mount

Boys 16 Singles

Brandon Chou

Boys 14 Singles

Xaier Ecarma

Boys 12 Singles

Eli Wood

Girls 16 Singles

Madison Hill

Girls 14 Singles

Amanda Miller

Girls 12 Singles

Allison Fitzgerald

Girls 10 Singles

Clare Hudson

Boys 18 Doubles

Cameron Mount

Sam Rueff

Boys 16 Doubles

Brandon Chou

Chandler Nguyen

Boys 14 Doubles

Charlie Boone

Michael Chou

Boys 12 Doubles

Joshua Meza

Eli Wood

Girls 12 Doubles

Sydney Berry

Willa Rogers

Girls 16 Doubles

Natalie Dearen

Madison Hill

Girls 14 Doubles

Amanda Miller

Madison Miller

Girls 12 Doubles

Sarah Powell

Gabrielle Kauffman

Girls 10 Doubles

Sophia Miller

Addison Powell

Level 4

High Point, NC

June 6-7

Boys 18 Singles

Pascal Le

Boys 16 Singles RED

Matthew Meluch

Boys 14 Singles

Andrew Broadstreet

Boys 12 Singles

Alex Dinkov

Boys 10 Singles

William Landry

Girls 16 Singles

Taylor Timinskas

Girls 14 Singles

Rose Kenny

Girls 12 Singles

Caroline Myers

Girls 10 Singles

Allison Harris

Boys 16 Singles WHITE

Ryen Reid

Level 4

Rome, GA

June 6-9

Boys 18 Singles

Benjamin Van Hout

Boys 16 Singles

Colton Gromley

Boys 14 Singles

Blake Williams

Boys 12 Singles

Rishil Kondapanerni

Boys 10 Singles

Peter Gottschal

Girls 18 Singles

Autumn Clemons

Girls 16 Singles

Sophis Suri

Girls 14 Singles

Chloe Brown

Girls 12 Singles

Sophie Salaar

Girls 10 Sinhles

Taylor Barbee

Boys 18 Doubles

Cole Heller

Jackson Wood

Boys 16 Doubles

Jack Fullett

John Wharton

Boys 14 Doubles

Gray Lewis

Harrison Kim

Boys 12 Doubles

Harshit Dhaya

Zachary Freier

Boys 10 Doubles

Peter Gottschalk

Evan Le

Girls 18 Doubles

Lauren Alexander

Carling Deehr

Girls 16 Doubles

Neri Cohen

Suma Yarabarla

Girls 14 Doubles

Ami Grace Dougah

Kourtni Steward

Girls 12 Doubles

Isabelle Markus

Makenna Skipper

Girls 10 Doubles

Taylor Barbee

Binitha Rakesha

Level 4

Columbus, GA

June 20-23

Boys 18 Singles

Krmystp Baynes

Boys 16 Singles

Justin Waldman

Boys 14 Singles

Edward Tymes

Boys 12 Singles

Marcel Dawson

Boys 10 Singles

Isaac Buerkle

Girls 18 Singles

Carling Deehr

Girls 16 Singles

Zaina Nait Omar

Girls 14 Singles

Lindsay Tulenko

Girls 12 Singles

Emma McHale

Boys 18 Doubles

Nathan Connelly

Deepak Vishavkama

Boys 16 Doubles

Mark Barrow

Justin Waldman

Boys 14 Doubles

Kaden Barfield

Aril Gupta

Boys 12 Doubles

Harshit Dhaya

Elias Shorkry

Girls 18 Doubles

Abigail Mayfield

Annie Waldman

Girls 16 Doubles

Carly Briggs

Mary Courville

Girls 14 Doubles

Chloe Brown

Lindsay Tulenko

Girls 12 Doubles

Baylen Brown

Anya Nelson

Girls 10 Doubles

Taylor Barbee

Binitha Rakesha

Level 4

Jonesboro, AR

June 26-28

Boys 18 Singles

Stuart Riser

Boys 16 Singles

Calub Buckman

Boys 14 Singles

Seth Hernandez

Boys 12 Singles

Josphen Patton

Boys 10 Singles

William Allen

Girls 18 Singles

Caroline Taty

Girls 16 Singles

Riley Melton

Girls 14 Singles

Sophia Shiben

Girls 12 Singles

Jolie Taty

Girls 10 Singles

Avery Sams

Boys 18 Doubles

Stuart Riser

Parker Sterns

Boys 16 Doubles

Jacob Bridges

Hudson Brown

Boys 14 Doubles

Carlson Bennage

Aril Gupta

Boys 12 Doubles

Abhinayl Lingareddy

Kartik Mandla

Boys 10 Doubles

William Allen

Carson Fowler

Girls 18 Doubles

Rachel Gillespie

Anne Welford

Girls 14 Doubles

Riley Melton

Alexandria

Girls 12 Doubles

Caroline Taty

Gabriella de Jesus

Level 4

Lexington, SC

June 26-28

Boys 18 Singles

Scotty Cameron

Boys 16 Singles

Paul Hendrix

Boys 14 Singles

Andrew Darby

Boys 12 Singles

Ian Rasheed

Boys 10 Singles

Trevor Novotny

Girls 18 Singles

Elise Mills

Girls 16 Singles

Laura Schneider

Girls 14 Singles

Robin Alston

Girls 12 Singles

Sophie Williams

Girls 10 Singles

Ella Fallow

Boys 18 Doubles

Jeffrey Dayton

Andrew Wetzel

Boys 16 Doubles

Paul Hendrix

Bryce Keim

Boys 14 Doubles

Matthew Pitts

Maxwell Smith

Boys 12 Doubles

William Duerk

Rivers Cahill

Boys 10 Doubles

Nolan Cahill

Christian Duerk

Girls 18 Doubles

Marykathryn Dickson

Katie Thompson

Girls 16 Doubles

Sayda Hernandez

Katherine Lyman

Girls 14 Doubles

Robin Alston

Shianna Guo

Girls 12 Doubles

Sarah Allen

Saige Severance

Level 4

Gulfport, MS

June 26-28

Boys 18 Singles

Brooks Green

Boys 16 Singles

Kent Shiell

Boys 14 Singles

Wes Lantigue

Boys 12 Singles

David Wheeler

Boys 10 Singles

Alex Holder

Girls 18 Singles

Morgan Forshag

Girls 16 Singles

Brook Nguyen

Girls 14 Singles

Gavriella Smith

Girls 12 Singles

Sidney St. Amant

Girls 10 Singles

Sydney Smczynski

Boys 18 Doubles

Bendam Jobe

Christopher Shands

Boys 16 Doubles

Kent Shiell

Kurt Shiell

Boys 14 Doubles

Joseph Sandoz

Davis Wheeler

Boys 12 Doubles

Hamilton Chapman

Davis Wheeler

Boys 10 Doubles

Will Gustafson

Brody Sawyer

Girls 18 Doubles

Morgan Forshag

Amanda Kilduff

Girls 16 Doubles

Lily LaBiche

Gavriella Smith

Girls 14 Doubles

Lacy Dumas

Lydia Lee

Girls 12 Doubles

Ada Barber

Libbie Hamilton

Girls 10 Doubles

Sydney Smyczynski

My-Anh Holmes

 

 

Back

 
Close