tsts

email_us_left_rail_box_85x40 staff_directory_left_rail_box_85x40
contact_us_left_rail_box_85x40 top_jr_tournaments_left_rail_box_85x40
join_jr_team_left_rail_box_85x40 join_adult_team_left_rail_box_85x40
ntrp_tournaments_left_rail_box_85x40 age_level_tournaments_left_rail_box_85x40
search_in_tennislink
jr_tournaments_left_rail_box_85x40 jr_rankings_left_rail_box_85x40
find_jtt_left_rail_box_85x40 adult_rankings_left_rail_box_85x40
usta_league_left_rail_box_85x40 adult_tournaments_left_rail_box_85x40
 
facebook_60x47instagram_60x47_16twitter_60x47

tennislink_left_rail_180x65
 
TW_Logo_1019_180
 
USTAS_en_Espanol_18
 
 

Junior Tournament Winners in October 2014

November 3, 2014 11:36 AM

Level 2

Mobile, AL

October 17-20

Boys 18 Singles

Christopher Yun

Boys 16 Singles

Chambers Easterling

Boys 14 Singles

Jonathan Mascagni

Boys 12 Singles

James Delgado

Girls 18 Singles

Nami Otsuka

Girls 16 Singles

Nicole Stephens

Girls 14 Singles

Sara McClure

Girls 12 Singles

Carson Tanguilig

Boys 18 Doubles

Bennett Crane

Logan Weber

Boys 16 Doubles

Sam Fischer

Cotter Wilson

Boys 14 Doubles

Phillip Jordan

Jonathan Mascagni

Boys 12 Doubles

Dakotah Bobo

Nathan Cox

Girls 18 Doubles

Samantha Armas

Nami Otsuka

Girls 16 Doubles

Jillian Hobbs

Nicole Stephens

Girls 14 Doubles

Alyse Cormier

Margaret White

Girls 12 Doubles

Addison Blackmon

Gavriella Smith

 

Level 2

Norcross, GA

October 31- Nov. 3

Boys 14 Singles

Maxwell Giddens

Boys 12 Singles

James Delgado

Girls 14 Singles

Elizabet Verizova

Girls 12 Singles

Gavriella Smith

Boys 14 Doubles

Wesley Barnett

Andrew Branicki

Boys 12 Doubles

Ethan Berry

Alex Suk

Girls 14 Doubles

Maggie Cubitt

Elise Mills

Girls 12 Doubles

Gavriella Smith

AnnCabot Stockett

Level 2

Mobile, AL

October 31- Nov.3

Boys 18 Singles

Sean Sculley

Boys 16 Singles

Chambers Easterling

Girls 18 Singles

Sena Suswam

Girls 16 Singles

Lindsay Zimmerman

Boys 18 Doubles

Bennett Crane

Sean Sculley

Boys 16 Doubles

Blake Croyder

Joseph Gandolfo

Girls 18 Doubles

Emma Navarro

Peyton Pesavento

Girls 16 Doubles

AnnMartin Skelly

Lindsay Zimmerman

LEVEL 3

Jackson, MS

October 4-5

Boys 18 Singles RED

Jeremy Braud

Boys 16 Singles RED

Larry Qu

Boys 14 Singles RED

Zachary Humphries

Boys 12 Singles RED

Matthew Rowe

Boys 10 Singles

Graham Storey

Girls 18 Singles

Lindsay Song

Girls 16 Singles RED

Alee Clayton

Girls 14 Singles RED

Lailaa Bashir

Girls 12 Singles RED

AnnCabot Stockett

Girls 10 Singles

Robin Storey

Boys 18 Singles WHITE

Paul LaHue

Boys 16 Singles WHITE

Stedman Strickland

Boys 14 Singles WHITE

Wesley Barnett

Boys 12 Singles WHITE

Andrew Otzenberger

Girls 16 Singles WHITE

Emily Ory

Girls 14 Singles WHITE

Margaret Polk

Girls 12 Singles WHITE

Mary Brumfield

LEVEL 3

Augusta, GA

October 4-5

Boys 18 Singles  RED

Abhin Sharma

Boys 16 Singles  RED

Jake Beasley

Boys 14 Singles  RED

Joshua Raab

Boys 12 Singles  RED

Niles Rachal

Girls 18 Singles  RED

Taylor Love

Girls 16 Singles  RED

Lauren Joch

Girls 14 Singles  RED

Yekaterina Alferova

Girls 12 Singles  RED

Sydnie Durham

Girls 10 Singles RED

Isabelle Tanjuatco

Boys 18 Singles  WHITE

Drew Akins

Boys 16 Singles  WHITE

Matthew Terry

Boys 14 Singles WHITE

Suhas Krishman

Boys 12 Singles  WHITE

Thomas Brewer

Girls 18 Singles WHITE

Samantha Schuster

Girls 16 Sinlges WHITE

Anna Harman

Girls 14 Singles  WHITE

Amber Fuller

Girls 12 Singles  WHITE

Haley Gaudette

Girls 10 Singles WHITE

Isabella Hartung

LEVEL 3

Louisville, KY

October 4-5    

Boys 18 Singles WHITE

Steven Karl

Boys 16 Singles WHITE

George Harwell

Boys 14 Singles WHITE

Matthew Halpin

Boys 12 Singles

Zachary White

Boys 10 Singles

Isaiah Smith

Girls 18 Singles

Brenna Reilly

Girls 16 Singles

Sarah Brackin

Girls 14 Singles

Samantha Johns

Girls 10 Singles

Allie Heimlich

Boys 18 Singles RED

Kyle Cenderelli

Boys 16 Singles RED

Ryan Roegner

Boys 14  Singles RED

Tonmye Nirundorn

Boys 18 Doubles

Daniel Lineberry

Nicholas Waldeck

Boys 16 Doubles

George Harwell

Andrew Rogers

Boys 14 Doubles

Matthew Halpin

Alex Horn

Boy 12 Doubles

Joey Keal

Jacks Lancaster

Girls 18 Doubles

Sarah Stearman

Emily Zelichenok

Girls 16 Doubles

Lilly Holmes

Lauren Lemonds

Girls 14 Doubles

Carrie Beckman

Nejla Zukic

Girls 12 Doubles

Emma Beavin

Katie Beavin

LEVEL 3

Kiawah Island, SC

October 11-12

Boys 18 Singles RED

Jeffrey Dayton

Boys 16 Singles RED

Sam Kavarana

Boys 14 Singles RED

Jack Wylly

Boys 12 Singles RED

James Qu

Boys 10 Singles

Lincoln Battle

Girls 18 Singles RED

Danielle Vines

Girls 16 Singles RED

Elizabeth Truluck

Girls 14 Singles RED

Ella Imhof

Girls 12 Singles RED

Angelina Jacobs

Girls 10 Singles

Isabella Hartung

Boys 18 Doubles

Bennett Crane

Jeffrey Dayton

Boys 16 Doubles   

Brant Fenno

Jack Kelly

Boys 14 Doubles

Huntley Allen

Jack Wylly

Boys 12 Doubles

Will Mayew

Colin Tuttle

Boys 10 Doubles

Gabe Avram

Lincoln Battle

Girls 18 Doubles

Savannah Taranto

Danielle Vines

Girls 16 Doubles

Corbin Dorsey

Elise Mills

Girls 14 Doubles

Anna Cox

AnneMarie Hiser

Girls 12 Doubles

Angelina Jacobs

Tiera Jarmond

Girls 10 Doubles

Isabella Hartung

Peyton Philemon

Boys 18 Singles WHITE

Bennett Crane

Boys 16 Singles WHITE

Masahiro Fujino

Boys 14 Singles WHITE

Huntley Allen

Boys 12 Singles WHITE

Kondwani Patterson

Girls 18 Singles WHITE

Alexandra Burak

Girls 16 Singles WHITE

Elise Mills

Girls 14 Singles WHITE

Carolyn Ansari

Girls 12 Singles WHITE

Kendall Kovick

LEVEL 3

Chattanooga, TN

October 11-12

Boys 18 Singles RED

Turner Voges

Boys 16 Singles RED

Ryan Olps

Boys 14 Singles RED

Ignacio Garcia

Boys 12 Singles RED

Mac Owen

Boys 10 Singles

Jace Sanford

Girls 18 Singles RED

Johanna Keeline

Girls 16 Singles RED

Alee Clayton

Girls 14 Singles RED

Sneha Sinha

Girls 12 Singles RED

Anna Hawkins

Girls 10 Singles

Keona Fieltiz

Boys 18 Singles WHITE

Andres Carro

Boys 16 Singles WHITE

Luke Plaisted

Boys 14 Singles WHITE

Ohm Sharma

Boys 12 Singles WHITE

Charlie Park

Girls 16 Singles WHITE

Sarah Brackin

Girls 14 Singles WHITE

Georgia Fischer

LEVEL3  

Athens, GA

October 11-12           

Boys 18 Singles RED

Alex Diaz

Boys 16 Singles RED

Omar Williams

Boys 14 Singles RED

Valentin Stelea

Boys 12 Singles RED

James Rico

Boys 10 Singles

Ryan Grunert

Girls 18 Singles RED

Brooke Bogdanovich

Girls 16 Singles RED

Anna Harmon

Girls 14 Singles RED

Grace Hemmings

Girls 12 Singles RED

Haley Gaudette

Girls 10 Singles

Kate Perley

Girls 18 Singles WHITE

Shelby King

Girls 16 Singles WHITE

Tiffany Pyritz

Girls 14 Singles WHITE

Jackeline Lopez

Girls 12 Singles WHITE

Lauren Khou

Boy 18 Singles WHITE

Zach Jennings

Boys 16 Singles WHITE

Jared Pratt

Boys 14 Singles WHITE

Timothy Pitts

Boys 12 Singles WHITE

Fank Zhou

LEVEL 3

Hilton Head Island, SC

October 18-19

Boys 18 Singles RED

Austin Allen

Boys 16 Singles RED

Brant Fenno

Boys 14 Singles RED

Cleeve Harper

Boys 12 Singles RED

Colin Tuttle

Girls 18 Singles RED

Shelby King

Girls 16 Singles RED

Elizabeth Truluck

Girls 14 Singles

Sibel Tanik

Girls 12 Singles

Carrie Hayes

Boys 18 Singles WHITE

Nathan Perrone

Boys 16 Singles WHITE

Jared Pratt

Boys 14 Singles WHITE

Adam Kush

Boys 12 Singles WHITE

John French

Girls 18 Singles WHITE

Olga Zavarotnaya

Girls 16 Singles WHITE

Fleming Landau

LEVEL 3

Ridgeland, MS

October 25-26
Boys 18 Singles RED

Jeremy Braud

Boys 16 Singles RED 

Anders Fry

Boys 14 Singles RED

Zachary Smith

Boys 12 Singles RED

Matthew Rowe

Boys 10 Singles

Mason Landreth

Girls 18 Singles

Victoria Roberts

Girls 16 Singles RED

Carol Elizabeth Kerman

Girls 14 Singles RED

Paige Duncan

Girls 12 Singles RED

Gavriella Smith

Girls 10 Singles

Mckenna Wheatley

Boys 18 Singles WHITE

Trent Kannegieter

Boys 16 Singles WHITE

Andrei Duarte

Boys 14 Singles WHITE

Benjamin Koch

Girls 16 Singles WHITE

Lailaa Bashir

Girls 14 Singles WHITE

Shneha Sinha

Girls 12 Singles WHITE

Christina Danford

LEVEL 3

Chattanooga, TN

October 25-26

Boys 18 Doubles

Jacob Marshall

Andrew Morton

Boys 16 Doubles

Sean Presson

Cooper Long

Boys 14 Doubles

Matt Barnett

Parker Bradbary

Boys 12 Doubles

Campbell Maben

Austin Rhea

Boys 10 Doubles

Gabe Getz

Parker Tipps

Girls 18 Doubles

Hannah Price

Jenna Thorstenson

Girls 16 Doubles

Erin Allen

Maddox Bandy

Girls 14 Doubles

Kate Gray

Zoe Phalen

Girls 12 Doubles

Paulina Katsoudas

Isabella Sanchez

LEVEL 4

Texarkana,TX

October 10-12            

Boys 18 Singles

Braydon Montgomery

Boys 16 Singles

Matthew Yanuck

Boys 14 Singles

Phillip Abston

Boys 12 Singles

Walker Tripp

Boys 10 Singles

Raleigh Morris

Girls 18 Singles

Abigail Minton

Girls 16 Singles

Tiffany Nash

Girls 14 Singles

Evelyn Maurras

Girls 12 Singles

Joiner Love

Girls 10 Singles

Emmory Simmons

Boys 18 Doubles

Reid Birch

Braydon Montgomery

Boys 16 Doubles

Andre Edwards

William Rath

Boys 14 Doubles

Quinn Sanders

Walker Trippe

Boys 12 Doubles

Griffen Valiulis

William Vaughn

Girls 18 Doubles

Kendra Dinsmore

Mallory Tabler

Girls 16 Doubles

Abigail Minton

Katie Swanson

Girls 14 Doubles

Caroline Graham

Evelyn Maurras

Girls 12 Doubles

Eleanor Coleman

Hailey Tunnell

LEVEL 4

Decatur, AL

October 11-13

Boys 18 Sinlges

Raymond Watson

Boys 16 Singles

John Wharton

Boys 14 Singles

Alexander Lloyd

Boys 12 Singles

Sanjeev Gurshaney

Boys 10 Singles

Connor Jenkins

Girls 18 Singles

Lilly Holmes

Girls 16 Singles

Alyssa Yager

Girls 14 Singles

Marla Leone

Girls 12 Singles

Madison Jenkins

Boys 18 Doubles

Kato Richardson

Raymond Watson

Girls  16 Doubles

Susannah Poole

Cele Sullivan

LEVEL 4

Little Rock, AR  

October 31-Nov. 2

Boys 18 Singles

Braydon Montgomery

Boys 16 Singles

Hudson Brown

Boys 14 Singles

Christian Greer

Boys 12 Singles

Harrison Cook

Girls 18 Singles

Caroline Gibbens

Girls 16 Singles

Addyson Lewis

Girls 14 Singles

Mary Houston

Girls 12 Singles

McKenzie McCready

Boys 18 Doubles

Braydon Montgomery

Luke Anderson

Boys 16 Doubles

Hudson Brown

Parker Stearns

Boys 14 Doubles

Christian Greer

Harrison Janes

Boys 12 Doubles

Collier Allison

Harrison Cook

Girls 18 Doubles

Caroline Gibbens

Kendall Greer

Girls 14 Doubles

Mary Houston

Addyson Lewis

 

Back

 


Print Article Email Article Newsletter Signup Share
 
Newsletter Signup
USTA Shop
 
 
 
 
Close